';} ?>
CZ
EN
GE
PL
RU
Informace
Janské Lázně a celá krkonošská oblast je ideálním místem k odpočinku v kterémkoli ročním období. Dokazuje to ostatně anketa o nejlepší zimní středisko pořádaná deníkem iDnes.cz, kde se Janské Lázně umístily na třetím místě. Okolní příroda tohoto horského města je půvabná. Jedná se o tradiční lyžařské středisko, které je ovšem i v letních měsících, díky pestré paletě různých výletů, zajímavým místem i pro příznivce cykloturistiky.

Město Janské Lázně se rozkládá na úpatí Černé hory. Je jediným lázeňským střediskem na české straně Krkonoš, které zcela určitě potěší příznivce památek. Architektonicky výjimečné jsou zejména pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1855 a secesní lázeňská kolonáda, jejíž první budova vznikla již v roce 1675. Na Černé hoře se pak nachází rozhledna, která poskytuje krásný výhled na krkonošské vrcholy a Podkrkonoší.

Nejvíce možností však oblast nabízí pro příznivce zimních sportů. Janské Lázně uspokojí nejnáročnější lyžaře stejně jako rodiny s dětmi. Přímo ve městě se nachází lyžařské školy i půjčovny sportovního vybavení. Samotné lyžařské trasy čítají začátečnické tratě i sjezdovky pro pokročilé. Krkonoše jsou ostatně jednou ze dvou nejvyhledávanějších lokalit pro zimní dovolenou v České republice.

Podíl na tom jistě mají i sáňkařské dráhy, běžkařské tratě a skipas, který vám umožní přístup do šesti lyžařských areálů. Běžkaři jistě ocení 50 km strojově upravovaných cest, sáňkaři pak sto let starou a 3,5 km dlouhou dráhu spojující Černou horu a Janské Lázně.
Janské Lázně patří do regionu Skiarena Krkonoše, který spojuje šest lyžařských areálů ve východních Krkonoších. Na jeden skipas se tak dostanete do Pece pod Sněžkou, Černého Dolu i Velké a Malé Úpy (či Svobody nad Úpou). Skiarena se svými 36,8 km sjezdových tratí patří mezi největší lyžařské oblasti České republiky přístupné na jediný skipas. Součástí je i autobusová kyvadlová doprava, jejíž zastávkou jsou pochopitelně i Janské Lázně.
Za zmínku stojí ještě 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, která nabízí pohled na hlavní krkonošský hřeben včetně hlavní dominanty, hory Sněžky. Na Černou horu, která se tyčí nad městem, je možná přeprava lanovkou. Ušetříte se tak náročného stoupání. Město je díky nově vybudovaným vlekům, lanovkám i běžkařským a lyžařským tratím perfektním místem pro sport i odpočinek. V jeho blízkosti se též nachází řada významných krkonošských lokalit a oblíbených lyžařských center. Janské Lázně tak slibují příjemnou dovolenou v kterémkoli ročním období. Navštivte je i Vy.
Speciální Nabídka
 ".$radek["polozka"]."
"; } ?>
AKTUÁLNÍ
stav sjezdovek
>> zde <<
Počasí
Krkonoše
Rezervace
| Úvod | Rezervace | Ceník | Informace | Kontaktujte nás |
50°38'50.24"N; 15°48'45.23"E